Fudbaleri Novog Pazara savladali su Big bul Radnički iz Šida sa 4:1, u utakmici 25. kola Prve lige Srbije.

Domaćin je, pred oko 6.000 gledalaca na Gradskom stadionu, do pobede došao golovima Đalca, koji je bio precizan u 23. i 64. minutu, i Prodanovića, strelca u 54. i 80. minutu.

Efektan pogodak za Big bul Radnički, kojim su gosti izjednačili rezultat na 1:1, postigao je Trebovac u 36. minutu.

Novopazarci, u čijim redovima nije bilo standardnih Kecapa, Viškovića i Paunovića, su u prvom poluvremenu najpre pretili udarcima Spasojevića sa distance u 8. i 10. minutu, a odličnu priliku imao je i Kajizi u 20. minutu, kada je pogodio prečku.

Plavi su poveli tri minuta kasnije, nakon odličnog solo prodora Đalca, koji se driblinzima oslobodio kompletne odbrane Big bul Radničkog i zatim rutinski savladao golmana Davidovića.

Šiđani su, nakon toga, zaigrali nešto angažovanje, a Pejović je u 36. minutu nepropisno zaustavio Ćirića, koji je neometan krenuo prema golu Pustinjakovića. Slobodan udarac, sa oko 25 metara, izveo je Trebovac, a lopta je pogodila levu stativu i odbila se u mrežu.

Do odmora su Novopazarci pretili preko Delibašića i Đalca, ali nije bilo promene rezultata.

Ekipa trenera Dodića je od prvog minuta nastavka krenula odlučno ka golu Davidovića, a u prvih devet minuta beležimo odlične šanse Đalca, Kajizija, Delibašića i Spasojevića.

Vasilije Prodanović je dobro reagovao na asistenciju Spasojevića u 54. minutu i postigao svoj drugi gol ovog proleća, da bi deset minuta kasnije Đalac, osmim golom u sezoni, otklonio dileme oko pobednika ovog duela.

Prodanović je u 80. minutu postavio konačnih 4:1, a dobre prilike do kraja susreta nisu iskoristili “rezervisti” Caković, koji je četiri puta ušao u gol-šansu, i Kecap, kao i dva puta Delibašić.

Novi Pazar je danas ostvario i najubedljiviji trijumf u sezoni, postigavši prvi put više od tri gola na prvenstvenoj utakmici.

Mladost – Mladi radnik

Vodeći BASK ima 59 bodova, slede Radnički 1923 sa 50 i utakmicom manje, Novi Pazar sa 49, pa Banat i Radnički iz Sombora sa po 42 boda. Sinđelić je osvojio 37 bodova, Mladi radnik 36, uz meč manje, dok Proleter i lučanska Mladost imaju po 35 bodova ali i manje odigran susret.