NOVI PAZAR-  Sandžačka demokratska partija održaće danas sednicu Glavnog odbora i započeti izbornu kampanju na Zlataru kod Nove Varoši. Generalni sekretar SDP-a Mirsad Jusufović rekao je da će ta stranka kampanju započeti u Novoj Varoši, sandžačkom gradu sa procentualno najmanje Bošnjaka. "To će biti operativni sastanak o predstojećim lokalnim i parlamentarnim izborima, načinu vođenja kampanje i međusobnim obavezama naše partije i Demokratske stranke", rekao je Jusufović. SDP i DS postigli su neformalni dogovor o zajedničkom nastupu na predstojećim parlamentarnim izborima i na lokalnim izborima u većini opština u Srbiji.