Fudbaleri Novog Pazara savladali su beogradski Teleoptik sa 3:1, u meču sedmog kola Prve lige Srbije, koji je, na Gradskom stadionu, pratilo oko 3.000 gledalaca.

Gosti su zapretili već u prvom napadu na utakmici, ali je šut Nikole Trujića na gol liniji zaustavio Ivan Babić.

Predrag Vujović je u petom minutu, posle centaršuta Vladimira Matića, glavom zatresao mrežu Teleoptika, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Novopazarci su poveli u šestom minutu, kada je proigravanje Matića odlično iskoristio Nebojša Vukojičić, postigavši svoj prvi gol u plavom dresu.

Solidne prilike za tim Jovice Škora do kraja poluvremena nisu iskoristili Vasilije Prodanović, Matić i Miloš Đalac.

Partizanova filijala mogla je do izjednačenja u 56. minutu, ali je Trujić promašio iz izgledne pozicije.

Kapiten Novog Pazara na ovoj utakmici Elvedin Škrijelj povećao je vođstvo domaćina u 62. minutu, kada je snažno šutirao glavom posle centaršuta Matića.

Sedam minuta kasnije Teleoptik je smanjio preko rezerviste Marka Arsića, koji je glavom, iz neposredne blizine, savladao Danila Pustinjakovića, iskoristivši odličan prodor i centaršut Aleksandra Đokovića sa desne strane.

Konačan rezultat postavio je Igor Grkajac, koji je igrao u poslednjih pola sata umesto Đalca. On je u 89. minutu dobro reagovao posle kornera Matića i glavom smestio loptu iza leđa golmana Nikole Petrovića.

Trener Teleoptika Zvonko Varga je posle susreta čestitao domaćinu na zasluženoj pobedi.

“Igrali smo nekompletni, nismo iskoristili neke dobre prilike, što je iskusan i kvalitetan domaći tim znao da kazni. Odličan ambijent i dobra utakmica’’, rekao je Varga.

Njegov kolega Jovica Škoro rekao je da Teleoptik kvalitetom zaslužuje mesto u Superligi.

“Dobra utakmica protiv odličnog rivala. Pobeda nam puno znači za prodor prema gornjem delu tabele. Teleoptik je u prvom minutu imao priliku da postigne gol i da se to desilo ne znam kako bi se vratili u igru. Moji igrači igraju pod velikim pritiskom jer nemaju onoliko bodova koliko su očekivali’’, kazao je Škoro.