Matić spasao Pazarce

Fudbaleri Novog Pazara i Srema iz Sremske Mitrovice odigrali su nerešeno 1:1, u meču 1. kola Prve lige Srbije.

Ekipa Saše Strpca, oslabljena neigranjem Babića, Viškovića, Gurdijeljca, Grkajca i Kecapa, nije uspela da pobedom započne sezonu pred 4.500 svojih pristalica, a malo je nedostajalo da sva tri boda odu u Sremsku Mitrovicu.

U prvom poluvremenu domaći tim je samo dva puta zapretio sa distance, posle šuteva Pavlovića u 9. minutu iz slobodnog udarca i Matića u 43. minutu na Pavlovićevo dodavanje, ali su oba pokušaja bila za malo neprecizna.

Gosti, bez obzira što u prvom delu meča nisu stvorili pravu šansu za gol, su delovali opasnije, jer su brzonogi Kajizi i visoki Živković zadavali probleme desetkovanoj domaćoj odbrani.

Trener Srema Dragi Bogić je odlučio da u drugom delu pojača odbranu, načinio je i dve izmene, pa su se Mitrovčani orijentisali na kontranapade, prepustivši sredinu terena bezidejnom domaćinu.

Matiću se u 66. minutu ukazala prva prava prilika, ali je iz neposredne blizine prebacio Bajićev gol.

Kazna je stigla u 78. minutu pošto je najbolji akter meča Kajizi iskoristio šupljinu u odbrani Novog Pazara, ušao u kazneni prostor i smestio loptu iza leđa Pustinjakovića.

Samo dva minuta kasnije Živković je propustio šansu da reši pitanje pobednika, pošto je iz izgledne situacije prebacio Pustinjakovićevu mrežu.

Najopasniji igrač Novopazaraca Matić je u 86. minutu idealno prihvati loptu u kaznenom prostoru Srema, zatim se driblingom oslobodio svojih čuvara i rutinski savladao Bajića za konačnih 1:1.

Đalac je u 88. minutu imao priliku da donese domaćinu potpuni preokret, ali je njegov šut iz neposredne blizine, malo iskosa sa leva strane, blokirao Tatomirović.

U petominutnoj nadoknadi vremena Kajizi je imao još dve odlične prilike, iskoristivši u kontranapadu otvorenu igru Pazaraca. Njegov prvi pokušaj osujetio je Pustinjaković, a drugi put je za malo prebacio gol istrčalog čuvara mreže domaćih.

U ostalim subotnjim utakmicama beležimo pobede domaćih timova, osim u Somboru gde su Zemunci došli do tri boda.