Plavi omladinci na korak od elite

Omladinci fudbalskog kluba Novi Pazar nalaze se na korak od ulaska u Omladinsku ligu Srbije, pošto su danas u Šapcu, u prvoj utakmici doigravanja, odigrali 1:1 protiv vršnjaka iz Mačve.

Domaćin je poveo u 21. minutu golom Nenada Gavrića, a konačan rezultat postavio je Ervin Kačar u 32. minutu.

Trener novopazarskih omladinaca Enes Reč izrazio je zadovoljstvo igrom svojih izabranika i postignutim rezultatom u prvom meču baraža.

”Odlična utakmica i veoma povoljan rezultat za nas. Izjednačili smo na vreme, ubrzo posle vodećeg gola domaćina, a raduje i činjenica da nije bilo kartona koji bi nekog od fudbalera izbacili iz ekipe pred najvažniju utakmicu sezone. Želimo u elitu i hoćemo da novopazarska publika iduće sezone gleda Partizan i Crvenu zvezdu na našem stadionu”, rekao je Reč radiju Sto plus.

Omladinski pogon Novog Pazara je prethodno zauzeo prvo mesto u Moravskoj grupi regiona Zapadna Srbija osvojivši 73 boda, ispred Javor Habitfarma sa 71 i užičke Slobode sa 59 bodova.

Revanš utakmica baraža za ulazak u Omladinsku ligu Srbije igra se u subotu, na Gradskom stadionu, sa početkom od 17:30.