Uspešno izuvanje “čarapana’’

Fudbaleri Novog Pazara zabeležili su prvu ovosezonsku pobedu, nakon što su, pred oko 4.000 gledalaca na Gradskom stadionu, u meču trećeg kola Prve lige Srbije savladali kruševački Napredak sa 2:1.

Domaćin je zapretio već u trećem minutu preko Matića, ali je njegov udarac zaustavio golman Napretka Vasković.

Slabi Kruševljani su u devetom minutu imali najbolju priliku u prvom poluvremenu, kada je Petronijević snažno šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta zakačila novopazarski “živi zid’’ i završila u korneru.

Usledile su šanse Grkajca u 11. i Đalca u 15. i 23. minutu, kada napadači domaćih nisu imali dovoljno koncentracije u završnici.

Najbolji igrač Novog Pazara Matić je u 29. minutu precizno izveo slobodan udarac sa oko 20 metara, ali su Vasković i prečka sprečili vođstvo plavih.

U 34. minutu Milunović je srušio Đalca u kaznenom prostoru Napretka, pa je sudija Simović pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Matić, koji je tako postigao drugi gol u sezoni.

Najbolju šansu za Novopazarce u drugom poluvremenu propustio je Grkajac, kada je posle centaršuta Matića sa četiri metra prebacio Vaskovićev gol.

Pobedu Novopazarcima osigurao je rezervista Kecap u 80. minutu. Prethodno je Vasković kratko odbio loptu nakon šuta Grkajca, koji se našao u šansi posle odlične akcije debitanta Vukojičića i Matića.

Prvi udarac u okvir gola Novopazaraca završio je u Pustinjakovićevoj mreži, a strelac za Napredak bio je Punoševac u trećem minutu sudijske nakoknade.