Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se jutros u polufinale Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku pošto je posle velike borbe u pet setova pobedio Italijana Janika Sinera sa 6:3, 6:7(7), 6:7(0), 7:5, 6:3.

Alkaras i Siner su odigrali jedan od najboljih mečeva u istoriji Ju Es Opena, a trenutno četvrti teniser sveta se plasirao u svoje prvo grend slem polufinale u karijeri posle pet sati i 15 minuta borbe.

Meč je završen u 2.50 po lokalnom vremenu i drugi je najduži meč u istoriji Ju Es Opena.

Ovom pobedom, 19-godišnji Alkaras je sačuvao nade da će od ponedeljka postati najmladji svetski broj 1 u istoriji.

Alkaras je u četvrtom setu, pri vodjstvu Sinera od 5:4, spasio jednu meč loptu, pre nego što je vezao tri gema, dobio taj deo igre i odveo meč u odlučujući set.

Siner je prvi stigao do brejka u petom setu, poveo je sa 3:2, ali je Alkaras već u narednom odgovorio na isti način i oduzeo servis rivalu, da bi odlučujući brejk na meču napravio u osmom gemu.

Protivnik Alkarasa u borbi za finale biće Amerikanac Frensis Tijafo koji je u tri seta bio bolji od Rusa Andreja Rubljova.

U drugom polufinalu igraće Rus Karen Hačanov i Norvežanin Kasper Rud.