Fudbaleri minhenskog Bajerna plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su na svom terenu u revanš meču pobedili Pari Sen Žermen sa 2:0.

Bajern je slavio i u prvom meču u Parizu (1:0), pa je plasman u četvrtfinale obezbedio ukupnim rezultatom 3:0.

Strelci za Bajern bili su Erik Čupo-Moting u 61. i Serž Gnabri u 90. minutu.

Prvu ozbiljniju šansu PSŽ je imao u 25. minutu. Pokušao je Mesi, ali je izblokiran od strane De Lihta i Alfonsa Dejvisa, a potom je golman Zomer uhvatio loptu.

U 38. minutu golman Bajerna Zomer se poigravao ispred svog gola, Hakimi mu je oduzeo loptu, šutirao je Vitinja ali je De Liht uklizao i sa gol linije izbio loptu.

Bajern je u 53. minutu preko Tomasa Milera uspeo da zatrese mrežu Donarume, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

U 61. minutu Bajern je dtigao do vođstva golom Erika Čupo-Motinga. Mile je na ivici šesnaesterca oduzeo loptu Veratiju, prosledio do Gorecke, koji je nesebično uposlio Čupo-Motinga, kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu.

Četiri muniuta kasnije PSŽ je imao priliku za izjednačenje. Nakon centaršuta iz kornera Serhio Ramos je pokušao glavom, ali je njegov udarac odličnom intervencijom zaustavio Zomer.

Ramos je u 83. minutu imao novu šansu, ponovo je nakon centaršuta iz kornera šutirao glavom ali je ovog puta lopta otišla malo pored gola.

Konačan rezultat postavio je Serž Gnabri golom u 90. minutu. Kanselo je odlično povukao kontra napad, uposlio Gnabrija koji je udarcem sa 10 metara zatresao mrežu PSŽ-a.

Dva minuta kasnije, Bajern je mogao da stigne i do trećeg gola, ali je udarac Alfonsa Dejvisa zaustavio Donaruma.