Ministar za pomirenje, regionalnu saradnju i društvenu stabilnost Usame Zukorlić poručio je da Bošnjaci danas s ponosom podižu simbol identiteta, opstanka i budućnosti.
“Naši preci su ovaj identitet čuvali u najtežim vremenima, a naša je istorijska obaveza da ga sačuvamo i predamo budućim pokoljenjima, jačeg i ponosnijeg nego ikada. Da bismo pod ovim bajrakom snažno nastupali prema svetu, moramo se prvo ujediniti kao narod. Ujedinjeni Bošnjaci Sandžaka su partner svima. Jači smo kada govorimo jednim glasom, kada naša deca odrastaju s osećajem ponosa i apsolutne sigurnosti, i kada naši zahtevi dolaze iz jednog, snažnog i nepokolebljivog naroda”, poručio je Zukorlić.
Ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog, Demo Beriša ocenio je da “posvećenost bošnjačke zajednice očuvanju sopstvenog identiteta, uz aktivno učešće u izgradnji zajedničke budućnosti, predstavlja primer kako se neguje ravnoteža između tradicije i savremenog društva”.
“Kroz očuvanje identiteta nacionalnih zajednica i negovanje međusobnog poverenja gradimo društvo u kojem su različitosti izvor snage i povezanosti, a ne podela. Kao resorno ministarstvo, nastavićemo da budemo pouzdan partner u unapređenju položaja bošnjačke i ostalih nacionalnih manjina kroz otvoren i kontinuiran dijalog, kao i kroz podršku inicijativama koje doprinose njihovom očuvanju jezika, kulture i tradicije”, naveo je ministar a preneo njegov kabinet.
Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac je u čestitki naglasio da je bošnjačka zastava simbol identiteta, tradicije, kulture i istorijskog trajanja bošnjačkog naroda.
“Negujući svoje korene i vrednosti, gradimo društvo u kojem će različitosti biti snaga, a međusobno uvažavanje temelj budućnosti”, naveo je Biševac.
Građanski pokret Sandžaka ocenio je da ovaj datum podseća na značaj jedinstva, dostojanstva i očuvanja identiteta, tradicije i kulture Bošnjaka.
“Neka nas bošnjačka zastava uvek okuplja oko vrednosti zajedništva, slobode i međusobnog poštovanja”, stoji u čestitke tog pokreta.