“Toplina, solidarnost i otvorenost naših ljudi ostaju najveća snaga Sandžaka i temelj zajedništva. Današnji dan podseća da upravo u međusobnom poštovanju i brizi jednih za druge čuvamo ono što je najvrednije”, naveo je Biševac u čestitki.
Predsednik SDA je naglasio da su Bošnjaci u Sandžaku autohton narod, a Dan Sandžaka kao jedan od priznatih blagdana “nepobitna činjenica”.
Ugljanin je u čestitki naveo i da građani u Sandžaku slobodu, pravdu i dostojanstven život shvataju “kao pravo i obavezu da te vrednosti ostave i budućim generacijama”.
Dan Sandžaka čestitao je i lider Stranke pravde i pomirenja i ministar bez portfelja Usame Zukorlić.
Ovaj nacionalni praznik Bošnjaka u Srbiji čestitali su i predsednik Bošnjačkog nacionalnog vijeća Fuad Baćićanin, kao i lider Građanskog pokreta Sandžaka Edin Zećirović.