Majami je veći deo prvog poluvremena proveo u vođstvu, a prvi deo igre završen je rezultatom 56:50 za domaći tim.

Usledila je odlična treća četvrtina gostiju, koji su taj deo dobili rezultatom 38:23.

Boston je na početku drugog poluvremena napravio seriju 18:0 i poveo sa 70:61. Do kraja meča gosti su povećavali rezultat i u dva navrata tokom poslednje četvrtine vodili sa plus 18.

Boston je ključnu prednost stekao šutem za tri poena. Gosti su 18 puta bili precizni sa distance, dok su igrači Majamija postigli osam trojki, čime je Boston u ovom segmentu igre napravio 30 poena razlike.

U dosadašnjoj istoriji NBA lige u 150 utakmica nijedan tim koji je gubio sa 3:0 u plej-ofu nije uspeo da preokrene seriju i prođe dalje.

Goste je do pobede vodio Džejson Tejtum sa 33 poena, 11 skokova i sedam asistencija. Tejtum je svojom drugom trojkom na meču oborio rekord franšize u plej-ofu (220), koji je do sada držao Pol Pirs.

Džejlin Braun je za Boston postigao 17 poena, Derik Vajt je dodao poen manje, a Grent Vilijams je upisao 14 poena i šest uhvaćenih lopti.

Najefikasniji u ekipi Majamija bio je Džimi Batler sa 29 poena, uz devet skokova i pet asistencija, Gejb Vinsent je postigao 17 poena, a Kejleb Martin je dodao 16 poena.

Srpski košarkaš Nikola Jović na terenu je proveo minut i šest sekundi i za to vreme upisao jedan skok u porazu svog tima.

Peta utakmica igra se u Bostonu u noći između četvrtka i petka (2.30). Juče se u svoje prvo veliko finale plasirala ekipa Denvera, koja je u finalu Zapadne konferencije savladala Los Anđeles lejkerse sa 4:0.