Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras u gostima ekipu Salcburga sa 2:1, u utakmici petog kola Grupe E Lige šampiona i tako obezbedili plasman u osminu finala ovog takmičenja.

Čelsi je upisao treću pobedu i prvi je na tabeli sa deset bodova, dok je Salcburg drugi sa četiri boda manje.

Ekipa Čelsija je bila bolji rival u prvom poluvremenu posle kojeg je imala gol prednosti zahvaljujući pogotku Matea Kovačića sa ivice kaznenog prostora u 23. minutu.

Na samom početku drugog poluvremena, u 49. minutu, domaći tim je izjednačio. Maksimilijan Veber je poslao precizan centaršut u šestnaesterac, a Čikvubuike Adamu je prihvatio loptu i sa desetak metara je poslao u mrežu.

Čelsi je do nove prednosti stigao u 64. minutu kada je Kristijan Pulišić proigrao Kaja Haverca, a on sjajnim udarcem sa 18 metara savladao golmana Filipa Kena.

U drugom meču ove grupe će kasnije večeras zagrebački Dinamo dočekati Milan. Oba tima trenutno imaju po četiri boda.

Fudbaleri Salcburga će u poslednjem kolu dočekati Milan, dok će Čelsi ugostiti Dinamo.

Fudbaleri Sevilje zabeležili su prvu pobedu u Grupi G, pošto su na svom terenu slavili protiv Kopenhagena sa 3:0.

Sevilja je povela u 61. minutu golom Jusefa En-Nesirija, na 2:0 je povisio Isko u 88, a konačan rezultat postavio je Gonsalo Montijel u 92. minutu.

Sevilja je treća na tabeli sa pet bodova, dok je Kopenhagen četvrti sa dva osvojena boda i bez postignutog gola na pet mečeva.

U drugom meču ove grupe večeras će se sastati Borusija Dortmund i Mančester siti. Engleski tim je prvi na tabeli sa deset bodova i već je obezbedio prolaz dalje, dok Dortmund na drugoj poziciji ima sedam bodova.

U poslednjem kolu, Sevilja gostuje Sitiju, a Kopenhagen dočekuje Dortmund.