Košarkaši Denvera pobedili su danas na svom terenu ekipu Finiska posle produžetka sa 128:125, uz još jednu sjajnu partiju srpskog centra Nikole Jokića.

Denver je upisao četvrti trijumf u nizu i trenutno je prvi na Zapadnoj konferenciji NBA lige sa 21 pobedom i 11 poraza, dok je Finiks četvrti sa skorom 19/15.

Jokić je utakmicu završio sa još jednim tripl-dablom – 41 poen, 15 skokova i 15 asistencija. Najbolje su ga pratili Eron Gordon sa 28 poena i 13 skokova i Džamal Marej koji je ubacio dva poena manje.

U redovima Finiksa, koji je posle nešto više od četiri minuta igre ostao bez pomoći Devina Bukera koji je povredio, najefikasniji je bio Lendri Šemet sa 31 poenom, dok je Deandre Ajton postigao 22 poena uz 16 skokova.

Oba tima su imala šansu da slave u regularnih 48 minuta, ali je meč ipak otišao u produžetak. Marej je 11 sekundi pre kraja zakucao za izjednačenje 113:113, Finiks je krenuo u poslednji napad, ali je Bridžis na nešto manje od pet sekundi pre kraja napravio faul u napadu. Potom je u poslednji napad krenuo Denver, lopta je ponovo stigla do Mareja ali je njegov šut za tri poena izblokirao Bridžis.

Neizvesno je bilo i u dodatnih pet minuta, Denver je stigao je do šest poena prednosti posle poena Jokića, ali je Šemet trojkama vraćao Finiks u život.

Sve je rešeno praktično rešeno 24 sekunde pre kraja kada je Gordon sjajno zakucao i doneo Denveru tri poena prednosti. Promašio je dodatno slobodno bacanje, ali su Nagetsi uhvatili loptu nakon čega je Gordon pogodio jedno slobodno za 127:123. Pol je brzo pogodio na drugoj strani, nakon čega je Marej bio jednom precizan sa linije za slobodna bacanja za 128:125.

Krenuo je tada Finiks u poslednji napad, Šemet je promašio trojku devet sekundi pre kraja, lopta se odbila do igrača gostujućeg tima, ali je loš pas Bridžisa presekao Brus Braun što je značilo i kraj ove uzbudljive utakmice.

Košarkaši Golden stejta pobedi su na svom terenu Memfis sa 123:109 i tako upisali 16. pobedu od početka sezone.

Voriorse, koji igraju bez povredjenog Stefa Karija, do pobede su vodili Džordan Pul sa 32 i Klej Tompson sa 24 poena. U redovima Memfisa, koji je doživeo i treći poraz u poslednjih pet utakmica, najbolji je bio Dža Morant sa 36 postignutih poena.

U derbiju Istočne konferencije, Boston je na svom parketu slavio protiv Milvokija sa 139:118.

Najzaslužniji za to bio je Džejson Tejtum koji je postigao 41 poen, od čega 20 u trećoj četvrtini, dok je Džejlen Braun dodao 29 poena. Janis Adetokunbo je bio najbolji u poraženom timu sa 27 poena i devet skokova, a pratio ga je Džru Holidej sa 23 poena.

Boston sada ima 24 pobede i deset poraza i lider je Istoka, dok Milvoki ima skor 22/11 na drugoj poziciji.