Petom igraču sveta su za pobedu protiv 27. nosioca bila potrebna tri sata i sedam minuta.

Već na startu meča Đoković dolazi do brejka, a u devetom gemu na serivs rivala imao je tri set lopte koje nije iskoristio.

Dimitrov u narednom gemu vraća brejk, da bi zatim u 12. gemu na servis Đokovića imao dve set lopte. Srpski teniser je uspeo da spase brejk prilike i odvede set u taj-brejk, u kojem je vodio sa 5:2.

Od tog momenta bivši treći igrač sveta vezuje tri poena i dolazi do izjednačenja. Srpski teniser potom nije iskoristio još jednu prilku za set, kao ni Dimitrov pri rezultatu 6:7. Đoković je zatim osvojio tri uzastopna poena i realizovao ukupno petu set loptu.

Odmah po završetku seta Đoković je uzeo medicinski tajm-aut zbog problema sa povredom zadnje lože.

Uprkos problemima Đoković je zaigrao bolje i brejkom u šestom gemu došao do ključne prednosti u drugom setu.

Srpski igrač je na startu trećeg seta oduzeo servis rivalu, a zatim je do novog brejka stigao u trećem gemu.

Usledila su potom tri vezana brejka, od čega je dva napravio Dimitrov. Devetostruki šampion Australijan opena je uspeo da sačuva jedan brejk prednosti, što je bilo dovoljno za njegov 15. plasman u drugu nedelju prvog grend slema u sezoni.

Đoković u osmini finala za protivnika ima 24. tenisera sveta Australijanca Aleksa de Minora.