Peti teniser sveta pobedio je posle nepuna tri sata igre.

Đoković je do ključne prednosti u prvom setu došao u četvrtom gemu, nakon što je realizovao drugu brejk loptu.

Kuako je potom uzeo medicinski tajm-aut zbog problema sa skočnim zglobom, a u nastavku seta Đoković je lako došao do 6:1.

Srpski igrač u drugom delu igre nije uspeo da iskoristi ukupno tri brejk lopte, a set je odlučen u taj-brejku.

Đoković je krenuo odlično i poveo sa 3:0, ali se Francuz brzo vratio i izjednačio. Peti teniser sveta je imao servis na 11. poenu i tom prilikom je napravio dvostruku servis grešku (5:6), a Kuako je zatim iskoristio prvu set loptu na svom servisu.

Srpski igrač je kontrolisao treći set, oduzeo je servis protivniku u drugom i osmom gemu i poveo sa 2:1 u meču. Četvrti set dobio je posle pola sata igre i nije prepustio protivniku nijedan gem.

Đoković je polovinom četvrtog seta tražio od sudije da se sa tribina izbace pojedini navijači koji su konstantno pravili buku i ometali igru, što je i učinjeno.

Devetostruki šampion Australijan opena će u trećem kolu igrati protiv 27. nosioca Grigora Dimitrova iz Bugarske.

Dimitrov je ranije danas u tri seta pobedio srpskog tenisera Lasla Đerea, 6:3, 6:2, 6:0.