Američki plivač Kejleb Dresel osvojio je danas četvru zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je bio najbolji na 50 metara slobodnim stilom.

Dresel je najbržu deonicu otplivao za 21,07 sekundi, što je novi olimpijski rekord.

Srebrnu medalju osvojio je Francuz Floran Manadu koji je trku završio za 21,55 sekundi, dok je bronza pripala Brazilcu Brunu Fratusu koji je za 0,50 sekundi bio sporiji od pobednika.

Olimpijski rekord oboren je i u ženskoj konkurenciji, pošto je Australijanka Ema Mekion finale na 50 metara slobodno isplivala za 23,81 sekundu.

Mekion je tako stigla do svog trećeg zlata u Tokiju, a ukupno šeste medalje.

Ona je za 0,26 sekundi bila brža od drugoplasirane Švedjanke Sare Sjestrem, dok je na treći stepenik pobedničkog postolja popela Pernil Blum iz Danske s vremenom 24,21 sekunda.