“Ako uzmemo trenutni trend potrošnje, ukupan iznos za 2022. godinu (za potrošnju ulične rasvete) trebalo bi da bude između 125 i 130 miliona dinara. Ako neko ima potrošnju struje na godišnjem nivou od 130 miliona dinara, da li zamenom lampi i sijalica, može da uštedi 83 odsto ili 100 miliona dinara, kako to tvrdi vlast”, navodi se u saopštenju Dveri.

Dveri podsećaju da Grad Čačak planira da uzme kredit od 360 miliona dinara, kojim bi se zamenilo 11.513 komada postojećih uličnih svetiljki.

U saopštenju se dodaje da je gradska vlast ocenila da će sa novom led rasvetom u narednih deset godina imati manju potrošnju za uličnu rasvetu u iznosu od oko 100 miliona dinara i da će tom uštedom nadomestiti uzeti kredit, što su ocenili da je ili “laž, kako bi se 360 miliona dinara novca koji je u vlasništvu građana prelilo u privatne džepove”, ili je taj posao sklapao “neko ko je kupio diplomu, pa ne čudi što ovako ‘dobro’ zna matematiku”.