“Moskovska filijala MUP-a radi na mestu incidenta. Prema dostupnim informacijama, danas oko 20.10 po lokalnom vremenu dogodila se eksplozija u blizini letnjeg kafića, u kojoj su tri osobe poginule, a 15 je povređeno”, rekao je zvaničnik MUP-a.

Istražni komitet je saopštio da se utvrđuje tačan broj žrtava i okolnosti incidenta.

“U vezi sa incidentom koji se dogodio u zgradi na Kudrinskom trgu u Moskvi, istražitelji i kriminolozi Glavnog odeljenja Istražnog komiteta rade na licu mesta. Trenutno je u toku uviđaj”, navodi se u saopštenju.

Pomoćnik ministra zdravlja Aleksej Kuznjecov rekao je da je povređenima ukazana medicinska pomoć.

“Žrtve eksplozije u restoranu u Moskvi dobijaju svu neophodnu medicinsku negu”, rekao je on novinarima.

Policija je ranije navela da se eksplozija dogodila kraj letnjeg kafea koji se nalazi u blizini jednog od sedam nebodera iz doba Staljina na Kudrinskom trgu u Moskvi.

Komentari (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *