Fudbaleri Francuske pobedili su večeras u Dohi selekciju Australije sa 4:1, u meču prvog kola Grupe D na Svetskom prvenstvu.

Strelci za Francusku bili su Adrian Rabio u 27, Olivije Žiru u 32. i 71. i Kilijan Mbape u 68. minutu.

Gol za Australiju postigao je Kreg Gudvin u devetom minutu.

Povela je Australija u devetom minutu. Metju Leki je sa desne strane poslao loputu šesnaesterac, na koju je natrčao Kreg Gudvin i iskosa sa pet metara šutirao iz prve i pogodio suprotni ugao gola Lorisa.

U istom napadu povredu je doživeo Luka Ernandes, zbog koje je morao da napusti igru, a umesto njega je ušao njegov brat Teo Ernandes.

Nakon greške Ernandesa u 22. minutu Djuk je šutirao sa oko 30 metara ali je lopta otišla tik pored gola.

Francuska je do izjednačenja stigla u 27. minutu golom Adriana Rabioa. On je odlično reagovao na centaršut sa leve strane i glavom sa pet metara zatresao mrežu.

Samo pet minuta kasnije Francuska je stigla do preokreta. Mbape je petom odigrao do Rabioa, ovaj odlično proigrao Žirua, koji je sa šest metara prosledio loptu u praznu mrežu.

U 42. minutu Mbape je još jednom petom proigrao saigrača, ali je Grizman šutirao neprecezino sa ivice šesnaesterca.

Najbolju priliku da stige i do trećeg gola u prvom delu igre Francuzi su imali u polsednjem minutu poluvremena. Grizman je proigrao Mbapea koji je neometan sa pet metara šutirao preko gola.

Dva minuta kasnije Australija je mogla da stigne do izjednačenja. Džekson Irving je sa šest metara šutirao glavom, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

U 60. minutu vidjena je još jedna atraktivna akcija Francuske. Dupli pas su razmenili Mbabe i Žiru, koji je petom proigrao Mbapea u šenaestercu ali je njegov udarac izblokirao jedan od defanzivaca Australije.

Defanzivac Australije Aziz Behič je uspeo da sačuva gol svoje selekcije u 67. minutu kada je na gol liniji zaustavio udarac Grizmana.

U nastavku napada, Dembele je centrirao sa desne strane, Mbape se odlično snašao izmedju dva igrača Australije i glavom sa pet metara poslao loptu u mrežu i doneo Francuskoj vodjstvo od 3:1.

Tri minuta kasnije Francuska je stigla do četvrtog gola i ubedljivog vodjstva. Mbape je odlično prošao po levoj strani, centrirao, a Žiru je glavom rutinski postigao svoj drugi gol na meču.

Od tog trenutka, Francuska je spustila ritam utakmice i rutinski privela meč kraju.

Ranije danas, u istoj grupi, Danska i Tunis su odigrali nerešeno 0:0.

U drugom kolu, Francuska će 26. novembra igrati protiv Danske, a Australija će se istog dana sastati sa Tunisom.