Barselona je povela u 55. minutu golom Frenkija de Jonga, a prednost je udvostručio Robert Levandovski u 65. Treći gol postigao je Ansu Fati u 86. minutu, a konačan rezultat postavio je Usman Dembele u drugom minutu nadoknade.

Na 10 minuta pre kraja utakmica je prekinuta na oko sat vremena pošto je pozlilo jednom navijaču na tribinama, a španski mediji preneli su da je navijač imao problema sa srcem.

Golman domaćih Ledesma dotrčao je do tribine i dobacio komplet za prvu pomoć, a zatim je došla lekarska ekipa koja je dežurala na stadionu, a priključili su joj se lekarski timovi oba kluba i počeli da ukazuju pomoć navijaču.

Igrači su 20 minuta čekali na terenu, a zatim ih je sudija poslao u svlačionicu, prvi vodjstvu Barselone 2:0.

Na video snimcima sa stadiona može se videti kako fudbaler Kadiza Hose Mari zajedno sa redarom dotrčava na tribinu noseći nosila do ugroženog navijača.

Španski mediji preneli su da je pozlilo još jednom navijaču, ali da se brzo oporavio nakon što je konstantovano da se radi o niskom krvnom pritisku.