Na Stadionu 974, Brazil je poveo u sedmom minutu golom Vinisijusa Žuniora, a prednost je udvostručio Nejmar u 11. minutu iz jedanaesterca. Treći gol postigao je Rišarlison u 29. minutu, a u 36. minutu strelac je bio Lukas Paketa. Konačan rezultat postavio je Sun Ho Pek u 76. minutu.

Brazil će u četvrtfinalu igrati protiv Hrvatske, koja je ranije danas posle izvodjenja jedanaesteraca pobedila Japan (1:1, 3:1).

Od početka utakmice večeras je igrao Nejmar, koji je propustio prethodna dva meča zbog povrede desnog skočnog zgloba.

Brazil je poveo iz prve prilike, u sedmom minutu kada je Rafinja prošao po desnoj strani i centrirao do Vinisijusa Žuniora, koji je poslao loptu u dalji ugao.

U 11. minutu dosudjen je jedanaesterac za Brazil nakon što je Vu Jang Čun oborio Rišarlisona u kaznenom prostoru. Penal je izveo Nejmar i postigao 76. gol za reprezentaciju Brazila.

Južna Koreja imala je dobru priliku u 17. minutu kada je Hvan Hi Čan šutirao, a golman Alison izbacio loptu u korner. On je pokušao i u 25. minutu, ali bezopasno.

Posle lepe akcije Brazil je postigao treći gol u 29. minutu. Rišarlison je glavom “pimplovao” loptu, odigrao dupli pas i posle dodavanja Tijaga Silve je bez problema poslao loptu u mrežu. On je proslavio gol sa saigračima igrajući sambu, a zatim i sa selektorom Titeom.

Tri minuta kasnije ponovo je brazilski golman dobro intervenisao posle šuta Hvana.

Novi gol Brazil je postigao u 36. minutu kada je mrežu zatresao Paketa posle dodavanja Vinisijusa.

Brazilci su i posle toga napadali, igrali atraktivno i stvarali prilike ali je do poluvremena golman Sun-gu Kim sačuvao svoju mrežu.

U prvoj šansi u nastavku Rafinja je bio neprecizan, a zatim je kapiten Južne Koreje Hjun Min Son dobro šutirao u 47. minutu, kada je Alison izbacio loptu u korner.

Posle toga Rafinja je imao dve šanse, u 54. i 62. minutu, ali je Kim odlično intervenisao.

U 68. minutu južnokorejski tim bio je u šansi, pokušavali su Son i Hvan, Alison je ponovo dobro odbranio, a zatim se ispostavilo da je bio ofsajd.

Južna Koreja postigla je gol u 76. minutu kada je posle prekida lopta došla do Peka koji je sa 20-ak metara snažnim udarcem savladao Alisona.

Selektor Tite je iz igre u 80. minutu izveo Alisona i uveo trećeg golmana Vevertona i Brazil je postao prva ekipa u istoriji svetskih prvenstava koja je iskoristila sve igrače koje je dovela na turnir, njih 26.

Brazil je do petog gola mogao u 89. minutu kada je iz voleja pokušao Dani Alves, ali je njegov udarac blokiran.

Brazil se tako osmi put uzastopno plasirao u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Južna Koreja nije prošla osminu finala otkako je 2002. godine stigla do polufinala na turniru koji je organizovala zajedno sa Japanom.