Pavlović je rekao da za sada mogu da se prijave za isplatu naknade i zaključe sporazum sa gradom samo radnici koji se nalaze na spiskovima Agencije za licenciranje stečajnih upravnika.
On je kazao da je očigledno da spiskovi dobijeni od Agencije za licenciranje stečajnih upravnika očigledno nisu potpuni, tako da će grad nastaviti razgovore sa Ministarstvom privrede i Ministarstvom finansija oko njihovog dopunjavanja.
“Važno nam je da se spiskovi dopune, da se radi sa Privrednim sudom i da nam se dostave verodostojne informacije kako bi mogli da nastavimo dalje da radimo”, izjavio je Pavlović na konferenciji za medije organizovanoj povodom 100 dana od dolaska na vlast.
Pavlović je istakao da posao oko potpisivanja sporazuma i isplate naknade radnicima koji imaju neisplaćene plate ne vidi kao posao koji će sada biti završen, već kao posao koji će trajati sve vreme dok ima ljudi kojima je potrebna pomoć.
Program isplate pomoći koji je Skupština grada Niša usvojila na sednici održanoj oktobra ove godine predviđa da zaposleni koji nisu mogli da naplate svoje plate dobiju ukupno 2,1 milijardu dinara u četiri jednake godišnje rate.
Na zvaničnom sajtu grada i u Službenom listu objavljen je spisak sa imenima nešto više od 6.200 radnika koji mogu da se prijave.
Predstavnici Udruženja radnika “Pobeda” najavili su da zaposleni u nekadašnjim državnim i društvenim firmama neće potpisati sporazum jer zahtevaju isplatu celog iznosa duga odjednom, kao i zbog toga što sporazum predviđa isplatu samo neto plata, a ne i kamata i sudskih troškova.
Radnici, koji su nezadovoljni sporazumom koji im grad nudi, nastavili su da protestuju svakog petka ispred Gradske kuće, kao što to čine već skoro punih 15 godina.
Programom isplate pomoći nezadovoljni su i naslednici radnika koji imaju zaostale plate, jer program ne predviđa da oni mogu da dobiju naknadu, iako imaju ostavinska rešenja u kojima se i zaostale zarade evidentiraju kao nasleđe.
Komentari (0)