Borusija Dortmund je povela golom koji je postigao Džud Belingem u 56. minutu na asistenciju Marka Rojsa. Domaći su u završnici utakmice, u razmaku od četiri minuta, postigli dva gola i pobedili. Džon Stons izjednačio je u 80. minutu, a pobedonosni gol postigao je Erling Haland u 84. minutu.

Haland je odigrao gotovo čitavu utakmicu protiv nekadašnjeg kluba, iz kojeg je ovog leta došao u Englesku.

U drugoj utakmici u toj grupi Kopenhagen je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 protiv Sevilje.

Posle dva kola Siti ima maksimalnih šest bodova, Borusija Dortmund ima tri, a Kopenhagen i Sevilja po jedan bod.

U trećem kolu 5. oktobra, Sevilja će dočekati Borusiju iz Dortmunda, a Mančester siti će biti domaćin Kopenhagenu.