Fudbalska reprezentacija Hrvatske osvojila je drugo mesto u Grupi F Svetskog prvenstva u Kataru i plasirala se u osminu finala nakon što je danas odigrala 0:0 sa Belgijom u poslednjem kolu.

Hrvatska je takmičenje u grupi završila sa pet bodova, odnosno sa dva boda manje od Maroka koji je danas pobedio Kanadu sa 2:1 i dalje prošao kao prvi u grupi, dok je Belgija treća na tabeli sa četiri osvojena boda.

U prvom poluvremenu u duelu aktuelnih vicešampiona sveta i treće ekipe sa prošlog Mundijala na stadionu Ahmed bin Ali nije bilo golova, ali je Hrvatska bila bolji rival na terenu.

Najuzbudljivije je bilo u 15. minutu kada je sudija Entoni Tejlor dosudio penal za Hrvatsku nakon što je Karasko oborio Kramarića. Dok se Luka Modrić pripremao da izvede jedanesterac, sudija je pozvan da pogleda snimak posle čega je promenio svoju odluku i dosudio ofsajd.

Hrvatska je bila opasnija, ali je najbolju šansu na utakmici imala Belgija u 61. minutu. Janik Karasko je tada bio u dobroj poziciji, ali je njegov udarac blokirao jedan od igrača Hrvatske, nakon čega je Romelu Lukaku natrčao na odbijenu loptu i pogodio stativu.

Do kraja meča je Lukaku, koji je ušao u drugom poluvremenu, imao još tri dobre prilike da donese pobedu svojoj ekipi i plasman u osminu finala, ali nije uspeo, pa su Belgijanci završili takmičenje posle grupne faze.

Hrvatska će u osmini finala u ponedeljak igrati sa prvoplasiranom ekipom iz Grupe E.

Pred poslednje kolo, Španija je prva u Grupi E sa četiri boda, Japan i Kostarika imaju po tri, dok Nemačka ima jedan bod.

U poslednjem kolu, večeras od 20.00, sastaće se Španija i Japan, odnosno Kostarika i Nemačka.