Fudbaleri Intera odbranili su večeras trofej u italijanskom Superkupu, pošto su u Rijadu pobedili ekipu Milana sa 3:0.

U duelu šampiona Serije A i osvajača Kupa Italije, slavio je Inter golovima Federika Dimarka u desetom, Edina Džeka u 21. i Lautara Martinesa u 77. minutu.

Za Inter je ovo sedmi Superkup čime se izjednačio sa Milanom, dok je najuspješniji u ovom takmičenju Juventus sa devet trofeja.

Inter je bio mnogo bolji rival u prvom poluvremenu i to je materijalizovao sa dva pogotka. Prvi je postigao u desetom minutu kada je Nikolo Barela je ušao u kazneni prostor i lepo proigrao Dimarka koji je šutirao iz prve i savladao Ćiprijana Tatarušanua.

Prednost je duplirao Džeko u 21. minutu. Proigrao ga je Alesandro Bastoni, a on prevario Sandra Tonalija i poslao loptu u dalji ugao Milanovog gola.

Milan je na startu drugog poluvremena zaigrao bolje, ali nije uspeo da opasnije zapreti, a tačku na ovaj meč stavio je Martines sjajnim pogotkom u 77. minutu.