Najbrži čovek na svetu Jusein Bolt oprostio se od atletike i rekao da nema nameru da se vrati tom sportu.

“Video sam previše ljudi koji su se penzionisali i vratili samo da bi bili gori ili se osramotili. Ja ne želim da budem jedan od njih”, rekao je Bolt u Londonu.
Svetsko prvenstvo u Londonu bilo je poslednje takmičenje na kojem je Bolt učestvovao.

Jamajčanin se u nedelju, poslednjeg dana takmičenja uz karakterističnu pozu i počasni krug oprostio od publike od koje je dobio ovacije.

Na zvaničnom semaforu stajala su dva vremena, svetski rekordi na 100 i 200 metara, koje drži Bolt vremenima 9,58 i 19,19 sekundi.

“Zaista sam tužan jer moram da odem. Rekao sam zbogom navijačima, ali i mojim takmičenjima”, kazao je 30-godišnji Bolt.

On je imao neuspešno takmičenje u Londonu, gde je osvojio samo bronzanu medalju u trci na 100 metara, pre nego što se povredio na štafeti 4×100.

“Ne mislim da će ovo takmičenje promeniti ono što sam uradio tokom karijere. Kada sam izgubio na 100 metara, sećam se da mi je neko rekao da ne brinem jer je i Muhamed Ali takodje izgubio borbu”, rekao je.

Po njegovim rečima, dokazivao se tokom čitave karijere, potom rekao zbogom svima, a da je zbog svega “skoro plakao”. “Bilo je blizu, ali nije se desilo”, dodao je.

Bolt je karijeru završio sa osam zlatnih olimpijskih i 11 svetskih medalja.

Svetske rekorde u trkama na 100 i 200 metara postavio je na svetskom šampionatu u Belinu 2009. godine.