Meč izmedju Kecmanovića i Gaskea, 36. i 91. igrača sveta trajao je dva sata i 47 minuta.

Francuz prvi set dobija posle dva napravljena brejka, a 36-godišnji igrač prvi do brejka stiže i u drugom setu.

Kecmanović je u devetom gemu spasao dve set lopte na servis protivnika, ali je već u narednom gemu Gaske vratio brejk i poveo sa 2:0 u setovima.

Treći set je bolje počeo srpski teniser, nakon što je u trećem gemu došao do brejka, da bi Gaske u osmom gemu izjednačio rezultat.

Ipak Kecmanović u sledećem gemu ponovo oduzima servis rivalu, a zatim osvaja treći set.

Srpski igrač je i u četvrtom setu prvi došao do brejka u petom gemu, da bi Gaske u nastavku dva puta oduzeo servis protivniku.

Gaske u trećem kolu igra protiv trećeg tenisera sveta Španca Rafaela Nadala, koji je bio bolji od Italijana Fabija Fonjinija sa 2:6, 6:4, 6:2, 6:1.

Belorus Ilja Ivaška je u drugom kolu njujorškog grend slema pobedio 10. tenisera sveta Poljaka Huberta Hurkača sa 6:4, 4:6, 7:6 (5), 6:3, i u narednoj rundi igra protiv Italijana Lorenca Muzetija.

U treće kolo Ju Es opena plasirao se i 21. teniser sveta Denis Šapovalov, koji je pobedio Španca Roberta Karbaljesa Baenu sa 6:4, 4:6, 6:3, 6:2. Kanadjanin u sledećem kolu igra protiv ruskog igrača i 11. tenisera sveta Andreja Rubljova.

Dalje su prošli i domaći teniser Frensis Tijafo i Argentinac Dijego Švarcman. Tijafo je savladao Australjinaca Džejsona Kublera sa 7:6 (3), 7:5, 7:6 (2), dok je Švarcman takodje bio bolji od australijskog tenisera Alekseja Popirina sa 7:6 (3), 7:5, 7:6 (6).