On je u emisiji Zeleni minuti rekao da je Gradska uprava u saradnji sa Javnim komunalnim preduzećem (JKP) „Gradska čistoća podelila 100 besplatnih kompostera građanima, sa ciljem racionalnog iskorišćenja biorazgradivog otpada iz domaćinstva, i smanjenja otpada.
„Biorazgradivi otpad čini 40 odsto ukupnog otpada, a kompostiranjem se on pretvara u kvalitetno organsko đubrivo i zato je taj proces jako bitan, jer doprinosi i zaštiti životne sredine. Građanima su podeljeni komposteri od 420 i 630 litara i neophodno je da se pridržavaju određenih pravila kako bi taj proces bio uspešan“, rekao je Arsenijević.
Građani koji su se prijavili za dobijanje besplatnih kompostera morali su da poseduju dvorište i adekvatan prostor za njegov smeštaj, a uslov je bio i da kompostiranje sprovode u skladu sa uputstvom, omoguće povremenu kontrolu njihove upotrebe, kao i da nemaju dugovanja prema JKP „Gradska čistoća“.
Komposteri su obezbeđeni iz sredstava gradskog budžetskog fonda za zaštitu životne sredine, i dodeljivaće se i naredne godine.
Proces kompostiranja traje od nekoliko meseci do godinu dana, u zavisnosti od uslova i materijala koji su dodati u komposter.