U ekipi Reala najefikasniji su bili Rudi Fernandes i Mario Hezonja sa po 16 poena, Džanan Musa dodao je 13, a Vensan Poarije 12 poena i sedam skokova.

Minut i 40 sekundi pre kraja utakmice došlo je do velike tuče na terenu, nakon što je Ljulj napravio grublji prekršaj na Panteru, koji je odgovorio. Igrač Reala Geršon Jabusele je posle toga naleteo na Pantera, a zatim je rvačkim zahvatom oborio Egzuma, koji je povredio skočni zglob leve noge, a zaradio je i veliku posekotinu na ramenu. Jabusele je odmah istrčao sa terena i otišao u svlačionicu.

U opštem metežu igrači su se tukli, a zatim su na teren izašli redari i policija i razdvojili igrače koji su se povukli kod klupa dok su sudije pregledale snimke.

Sudije su prekinule utakmicu, pa je Partizan pobedio, a Egzum je uz pomoć saigrača izašao sa terena.

Serija se igra na tri pobede, pa je Partizan sada na korak od plasmana na fajnal-for.

Partizan je dobro počeo, poveo je sa 9:0, a seriju je prekinio “trojkom” Vilijams-Gos. Crno-beli su dobro igrali i održavali prednost, Real je u igru “trojkom” vratio Hezonja, a u tim trenucima razigrao se i Fernandes.

Partizan je predvođen Egzumom stekao devet razlike, a posle “trojke” Nanelija u završnici i 12 razlike – 31:19, a deonica je završena košem Hezonje.

Real je počeo drugu četvrtinu serijom 7:0, a igrač Partizana grešili su u napadu i skoro četiri minuta nisu postigli koš. Nakon toga ušao je Smailagić u igru i postigao četiri uzastopna poena za 35:28, a nedugo zatim i “trojku” za vođstvo od 40:30.

U tim trenucima ekipe su igrale brzo, što je iskoristio Panter i “trojkom” doneo 13 razlike, a Naneli poenima sa linije za slobodna bacanja i 15 razlike, 47:32.

Partizan je dobro igrao, a posle bacanja Nanelija vodio je sa 51:36 pred kraj poluvremena, koje se završilo poenom sa linije za slobodna bacanja Vilijams-Gosa.

Španska ekipa zaigrala je bolje u nastavku, a posle “trojke” Fernandesa smanjila je zaostatak na pet poena 48:53.

Naneli je posle toga postigao “trojku” uz prekršaj u poslednjim trenucima napada, a sudije su nekoliko minuta gledale snimak i utvrdile da je košarkaš Partizana pre isteka vremena uputio loptu ka košu, pa su posle bacanja crno-beli vodili sa 57:48.

Domaći su brzim poenima Rodrigesa i Muse vratili, ali je Panter “trojkom” prekinio njihov nalet za 62:52.

Crno-beli su borbenom igrom i skokom čuvali prednost, Fernandes je “trojkom” smanjio na osam razlike, ali je prvo Ledej pogodio “trojku”, a zatim je koš postigao Avramović za 75:62.

Poslednja deonica počela je tehničkom greškom klupi Reala, a Naneli je ubacio slobodno bacanje. Partizan je poveo sa 17 razlike “trojkom” Pantera u poslednjim trenucima napada, 79:62.

Pet poena za Partizan vezao je Egzum, a posle “trojke” Ledeja crno-beli su poveli sa 18 razlike, 87:69.

Partizan je sigurno igrao, a navijači Reala su u poslednjim minutima napuštali halu, razočarani slabom igrom svoje ekipe. Posle toga došlo je do velike tuče na terenu, zbog čega su sudije prekinule utakmicu.

Treća utakmica igra se 2. maja u Beogradskoj areni.