Partizan su predvodili Joanis Papapetru sa 14 poena i osam skokova, Zek Ledej sa 13 poena i sedam skokova i Alen Smailagić sa 12 poena. Kevin Panter i Dante Egzum pobedi su doprineli sa po 10 poena.

U ekipi Partizana nije bilo centra Matijasa Lesora zbog suspenzije od tri utakmice zbog incidenta po završetku utakmice protiv Crvene zvezde.

U ekipi Cedevita Olimpije najefikasniji je bio Džošua Adams sa 19 poena uz šest skokova, Jogi Ferel postigao je 17 poena, a Karlo Matković 14 poena uz sedam skokova.

Cedevita Olimpija je bolje počela meč, povela je i sa 12 razlike, 20:8, a Partizan je do sredine druge deonice uspeo da se vrati u meč i preokrene. Crno-beli su imali do tri poena prednosti, ali je ekipa iz Ljubljane preokrenula na 48:44 početkom treće četvrtine.

Ekipe su se posle toga smenjivale u vođstvu, ali nijedna nije uspela da se odlepi na više od pet poena, koliko je imala Cedevita Olimpija početkom četvrte četvrtine, 69:64.

Partizan je posle toga napravio seriju 7:0 i “trojkom” Janisa Papapetrua poveo sa 71:69, tri i po minuta pre kraja utakmice. Posle toga ušlo se u penal završnicu, a po poen sa linije za slobodna bacanja ubacili su Dante Egzum, Rok Radović i Jogi Ferel za 72:71 za domaće.

Nepunih 30 sekundi pre kraja Zek Ledej je oba puta bio precizan sa linije za slobodna bacanja i doneo tri poena Partizanu.

Posle skoka u napadu Rok Radović je poentirao i ponovo spustio zaostatak na jedan poen, a na drugoj strani Egzum je pogodio oba slobodna bacanja za 76:73. U poslednjem napadu Ferel je u dva navrata pokušao da izbori produžetak, ali je bio neprecizan, pa je Partizan ostvario 20. pobedu u ligi.

Partizan je prvi na tabeli sa 20 pobeda i dva poraza, a Cedevita Olimpija je četvrta sa 15/7.

U sledećem kolu Partizan će igrati na gostujućem terenu protiv FMP-a, a Cedevita Olimpija će dočekati Studentski centar.