Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Madridu od Reala sa 72:56 (25:10, 14:20, 15:14, 18:12), u meču četvrtog kola Evrolige.

Jedini dvocifreni kod Zvezde bili su Bendžamin Bentil sa 15 i Luka Vildoza sa 10 poena.

Najefikasniji kod Reala bili su Džanan Musa sa 13, Gabrijel Dek sa 12, Geršon Jabusele sa 11 i Valter Tavareš sa 10 poena.

Zvezda je zabeležila četiri poraza na startu Evrolige, a Real je upisao po dve pobede i poraza.

U narednom kolu, Zvezda će dočekati Bajern, koji je uz crveno-bele jedina ekipa bez pobede u dosadašnjem toku takmičenja.

Zvezda je loše ušla u meč, prvenstveno u fazi napada, i dozvolila je Realu da se razigra, postigne “lake” poene i na prvu pauzu ode sa 15 poena prednosti.

U drugoj deonici crveno-beli su mnogo bolje zaigrali u oba pravca, i nakon dve vezane trojke Vildoze na dva minuta do kraja poluvremena uspela da smanji prednost Reala na sedam poena (28:35).

Do kraja poluvremena se igrao koš za koš i na veliki odmor se otišlo sa devet poena prednosti za Real (30:39).

Zvezda je nastavila sa dobrom igrom u nastavku meča i na šest minuta do kraja treće deonice smanjila zaostatak na tri poena (39:42). Crveno-beli su iskoristili seriju loše organizovanih napada Reala, i vratili rezultatsku neizvesnost u meč.

Trener Reala je nalet Zvezde zaustavio tajm-autom, nakon kog je Real zaigrao mngo bolje i ponovo stigao do dvocifrene prednosti. U poslednju deonicu se ušlo sa 10 poena prednosti za Real (44:54).

Zvezda je u poslednjoj deonici odigrala loše u fazi napada, i dozvolila je Realu da na kraju stigne do ubedljive pobede (56:72).