Fudbaleri Radničkog 1923 iz Kragujevca savladali su danas u Novom Pazaru istoimenog domaćina sa 1:0 u pretposlednjem 29. kolu Super lige Srbije.

Jedini pogodak postigao je Darko Spalević u 52. minutu, koji je šutirao glavom posle slobodnog udarca Darka Fejse sa desne strane.

Utakmicu na Gradskom stadionu pratilo je oko 3.000 gledalaca, viđena su tri duža prekida, a drugo poluvreme trajalo više od 65 minuta.

Po jedan prekid u svakom delu susreta usledio je zbog ubacivanja u teren nekoliko baklji od strane domaćih navijača, kada se u prvom poluvremenu pauziralo osam, a u drugom 13 minuta.

Severni deo tribine sa pristalicama Novog Pazara je posle druge neplanirane pauze ispražnjen.

Meč je na oko sedam minuta prekinut i u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena, nakon što je glavni sudija Milenko Vukadinović dosudio ofsajd i poništio gol Nemanje Arsenijevića.

Novi Pazar je posle ovog kola ostao na sedmom mestu sa 39 bodova, dok je Radnički 1923 napredovao do 12. pozicije i ima 31 bod.

Pazarci će u poslednjem kolu gostovati Radničkom iz Niša, a Kragujevčani će dočekati Jagodinu.