Krajinović, 54. na ATP listi, poražen je od danskog igrača za dva sata i tri minuta.

Rune je odmah na startu meča oduzeo servis srpskom teniseru, a zatim u petom gemu dolazi do još jednog brejka.

Krajinović je uspeo da vrati jedan brejk, ali već u narednom sedmom gemu Danac koristi novu brejk šansu i kasnije stiže do prednosti u setovima.

Za osvajanje drugog seta Runeu su bila dovoljna dva brejka, jedan na početku i jedan u poslednjem devetom gemu.

U ranoj fazi trećeg seta Rune dolazi do brejka prednosti i kasnije do vođstva 1:4. Srpski teniser je potom vezao tri uzastopna gema i izjednačio rezultat, ali je danski igrač u završnici bio sigurniji i novim brejkom u 10. gemu rešava pitanje pobednika.

Rune će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Amerikanca Maksima Kresija i Španca Alberta Ramosa-Vinjolasa.