Pred oko 2.000 navijača, Radnički je poveo u 28. minutu golom Nikole Štulića, Maksuel je golovima u 56. i 61. minutu sa penala doneo preokret Gziri, a konačan rezultat postavio je Maka Gaku u drugom minutu nadoknade.

U uvodnih 28 minuta utakmice nije bilo velikih uzbudjenja, samo po jedan šut u okvir gola na obe strane, da bi u tom 28. minutu Nišlije stigle do prednosti.

Jovanović je centrirao sa desne strane, loptu je ispred gola Gzire dočekao Štulić koji je lepo šutirao iz prve i pogodio za 1:0.

Nekoliko minuta posle tog gola, Petrov je lepo prošao po levoj strani i šutirao, ali je lopta prošla pored stative. Gzira je posle greške Marka Drobnjaka, koji je loše procenio let lopte, mogla do izjednačenja, ali domaća ekipa nije kaznila grešku golmana Radničkog.

Posle 11 minuta igre u nastavku, Gzira je izjednačila pošto je kaznila novu veliku grešku Drobnjaka. Golman Radničkog je istrčao van kaznenog prostora, nije potom uspeo da uhvati loptu što je Maksuel iskoristio i doneo svom timu izjednačenje.

Potpuni preokret na stadionu u Ta Kaliju usledio je samo četiri minuta kasnije pošto je Bojan Mladjović skrivio penal, a Maksuel bio siguran sa bele tačke.

Izabranici Tomislava Sivića su ipak uspeli da izbegnu poraz na Malti, nakon što je do odbijene lopte u drugom minutu nadoknade došao Gaku.

Revanš je na programu za sedam dana na stadionu “Čair” u Nišu.