Reprezentativka Srbije u biatlonu Maida Drndić zauzela je danas 34. mesto u individualnoj trci na 12,5 kilometara na Evropskom juniorskom prvenstvu u češkom Novem Mestu.

“Prezadovoljan sam ovim sjajnim uspehom. Rezultat koji je ostvarila Drndić je najbolji u istoriji ženskog biatlona u Srbiji”, rekao je trener reprezentacije Srbije Almir Džeković.

U konkurenciji 99 biatlonki, zlatnu medalju osvojila je Ana Vajdel iz Nemačka, srebro je pripalo Francuskinji Mirtij Begi, a bronza Marketi Davidovoj iz Česke.

U današnjem pojediačnom takmičenju muškaraca na 15 kilometara, junior Srbije Denis Džeković u cilj je ušao kao 94.

“Kao najmladji, imao je dobar nastup. Rodjen je 2000. godine, a za rivale je imao i četiri godine starije biatlonce, učesnike elitnih seniorskih takmičenja”, ocenio je Džeković.

Najbolji od 112 juniora bio je Rus Igor Malinovskij, ispred sunarodnika Kirila Strelcova i Antona Smolenskog iz Belorusije.