Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu ekipu Ajaksa sa 2:1, u utakmici drugog kola Grupe A Lige šampiona.

Posle ubedljivog poraza u prvom kolu od Napolija, ekipa Jirgena Klopa je upisala prva tri boda u novoj sezoni Lige šampiona, dok je Ajaks ostao na tri boda osvojena u duelu sa Rendžersom.

Liverpul je poveo u 17. minutu pogotkom Mohameda Salaha, posle asistencije Dioga Žote, ali je Ajaks izjednačio deset minuta kasnije sjajnim golom Mohameda Kudisa.

U nastavku meča je domaći tim bio mnogo bolji rival, ali se rezultat nije menjao sve do 89. minuta kada je Žoel Matip glavom posle kornera pogodio za konačnih 2:1.

Utakmica na Enfildu počela je minutom ćutanja u čast kraljice Elizabete Druge koja je preminula 8. septembra sa 96 godina.

Druga utakmica u ovoj grupi, izmedju Glazgov Rendžersa i Napolija, igra se sutra od 21.00.

U narednom kolu, Liverpul će dočekati Rendžers, dok će Ajaks ugostiti Napoli.