Među sedam poslaničkih kandidata iz sandžačkih gradova, na izbornoj listi „Aleksandar Vučić- budućnost u koju verujemo“, najbolje kotirana, na 42. mestu, je socijalna radnica iz Priboja Milanka Jevtović- Vukojičić.
Tutinac Mujo Muković je na 47. mestu liste, dok je Muamer Bačevac iz Novog Pazara 70. na spisku.
Dragoljub Zindović iz Prijepolja je na 71. poziciji, dok je Nikola Jolović iz Novog Pazara na 109. mestu.
Pribojac Krsto Janjušević je na spisku kandidata za poslanike ove liste na 175. mestu, dok je poslednji, 250. Mirsad Đerlek iz Novog Pazara.
Među njima poslaničko iskustvo već imaju Milanka Jevtović- Vukojičić i Mujo Muković, koji su na izborima 2012. godine na listi „Pokrenimo Srbiju“ bili na 78. odnosno 20. mestu.
Ovo je prva lista predata za parlamentarne izborne 16. marta, koju čini 250 kandidata za poslanike republičkog parlamenta, a na njoj se osim naprednjaka, nalaze i predstavnici SDPS, Nove Srbije, SPO i Pokreta socijalista. Prvi na listi je lider SNS Aleksandar Vučić.
A.Bajrović