“U ponedeljak u 9:15 časova na miran i dostojanstven način iskazaćemo svoje nezadovoljstvo sve izraženijom represijom nad građanima koji se bore za zaštitu zdravlja ljudi, vode, zemlje i budućnosti našeg kraja”, navodi se u objavi na društvenim mrežama.
“Ne damo Rogoznu” je ocenila da vlasti ignorišu štetu koju su na planini kod Novog Pazara napravile rudarske kompanije, dok istovremeno protiv građana koji brane javni interes vodi prekršajne postupke i izriče kazne.
“Pozivamo građane da svojim prisustvom pokažu da ne pristaju na zastrašivanje, selektivnu pravdu i gušenje građanskog aktivizma. Naš odgovor ostaje miran, dostojanstven i odlučan”, navodi se u pozivu na protest.
Komentari (0)