Najefikasniji kod Partizana bili su Džejms Naneli sa 19, Kevin Panetr sa 17 i Dante Egzum sa 15 poena. Matijas Lesor je zabeležio 12 poena i 10 skokova.

Kod Olimpijakosa bolji od ostalih bio je Šekil Mekisik sa 21 poenom.

Partizan je na sedmom mestu na tabeli sa 17 pobeda i 13 poraza, a Olimpijakos je na prvom mestu sa 21 pobedom i devet poraza.

U narednom kolu, Partizan će dočekati Barselonu, dok će Olimpijakos ugostiti Asvel.

Crno-beli su sa četiri uzastopna poena Jama Madara otvorili meč, a ubrzo do poena stiže i Olimpijakos. Na prvi televizijski tajm-aut četiri minuta pre kraja deonice odlazi se sa prednošću beogradskog tima 15:12, nakon što su trojke postigli Ledej i Naneli.

U poslednji minut prve četvrtine ušlo se trojkom Nanelija za plus pet domaće ekipe (27:22), da bi se tim rezultatom otišlo na pauzu.

Početak druge deonice obeležilo je “zakucavanje” Eksuma, a zatim je odlično šutersko veče nastavio Naneli svojom trećom trojkom za dvocifrenu prednost Partizana – 34:24.

Nastavili su crno-beli u istom ritmu, a najviše se istakao kapiten Panter sa tri postignute trojke. Za razliku od domaćeg tima koji je sa distance šutirao 8/15, Olimpijakos nije postigao nijednu trojku u prvom poluvremenu (0/12). Prvi deo završen je rezultatom 48:34.

Grčka ekipa je bolje počela drugo poluvreme i serijom 8:0 na polovini četvrtine prilazi na 50:46. Crno-beli su odgovorili sa šest uzastopnih poena, a seriju je tri minuta pre kraja četvrtine “krunisao” Lesor. Treću četvrtinu zaključio je poenima Slukas (60:52).

Pokušao je Olimpijakos da se približi Partizanu na početku treće deonice, ali je domaća ekipa odgovorila “zakucavanjima” Lesora i Papapetrua.

Ključnu trojku za Partizan je na polovini četvrte deonice postigao Panter za plus 16 (79:63).

Do kraja meča pokušao je grčki tim da se vrati u meč, ali Partizan sigurnom igrom nije dozvolio preokret.

Utakmici je prisustvovao i drugi teniser sveta Novak Đoković, kojeg su na poluvremenu pozdravili navijači Partizana.