Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom terenu ekipu Vojvodine sa 4:1, u derbi meču 13. kola Super lige Srbije.

Posle sedme pobede od početka sezone, Partizan je četvrti na tabeli sa 24 boda, dok je Vojvodina sada na sedmoj poziciji sa dva boda manje.

Partizan je poveo golovima Bibrasa Natha u 16. i 23. minutu sa penala, a pobedu crno-belih potvrdili su Aleksandar Filipović u 61. i Samed Baždar u 84. minutu. Jedini gol za Vojvodinu postigao je Uroš Nikolić u 83. minutu.

Crno-beli su bili mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, imali su deset udaraca ka golu protivnika, naspram jednog Vojvodine, veći posed lopte i prednost od dva gola.

Posle nekoliko propuštenih prilika na početku utakmice, Partizan je poveo golom Natha u 16. minutu nakon velike greške igrača Vojvodine, a isti igrač je sedam minuta kasnije bio siguran sa penala.

Prethodno je Igor Jeličić oborio Rikarda Gomeša u kaznenom prostoru i zaradio prvi žuti karton, da bi u 27. minutu dobio i drugi i tako svoj tim ostavio sa igračem manje na terenu.

Domaća ekipa je mogla i sa ubedljivijom prednošću da ode na odmor, ali je posle konsultacija sa VAR-om gol Stefana Markovića poništen zbog ofsajda.

Na 3:0 je povisio Filipović u 61. minutu posle asistencije Natha, Vojvodina je golom Nikolića iz slobodnog udarca smanjila prednost crno-belih u 83. minutu, a minut kasnije je konačan rezultat postavio Baždar.

Fudbaleri Partizana će naredne nedelje prvo gostovati Kelnu u Ligi konferencija, a potom Voždovcu u Super ligi, dok će dočekati TSC.