Crno-beli su tako takmičenje u regularnom toku završili na šestom mestu sa skorom od 20 pobeda i 14 poraza, i u četvrtfinalu će igrati protiv Real Madrida.

Najefikasniji kod Partizana bili su Dante Egzum sa 18, Kevin Panter sa 17 i Aleksa Avramović sa 14 poena.

Kod Panatinaikosa se izdvojio Dvejn Bejkon sa 19 poena.

Panatinaikos je bio bolji na početku i posle poena iz kontre Derika Vilijamsa stiže do četiri poena prednosti (4:8).

To je nateralo Željka Obradovića da uzme prvi tajm-aut, posle kojeg su crno-beli zaigrali bolje. Zakucavanjem Lesora na polovini deonice Partizan dolazi do prve prednosti na meču (11:10).

Dva tima su se zatim smenjivala u vođstvu, sve do finiša prve četvrtine kada gosti prave seriju 9:0 i odlaze na plus osam – 18:26.

Atinski tim je za pet minuta u drugoj deonici stigao do 18 poena prednosti, a Partizan je za to vreme postigao samo dva poena.

Partizan je na seriju gostiju od 10:0 odgovorio istom merom. Dve uzastopne trojke postigao je Panter, dok su posle kontri precizni bili američki bek i Alen Smailagić za 30:38.

Do kraja poluvremena crno-beli su uspeli da smanje zaostatak za još dva poena i na odmor se otišlo rezultatom 39:45.

Tri minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno da se Partizan približi na minus jedan (45:46), da bi na polovini deonice Panatinaikos trojkom Dvejna Bejkona stigao do šest poena prednosti.

I nastavak treće četvrtine protekao je u istom ritmu, kad god je domaći tim prišao rivalu, Panatinaikos je imao odgovor i na kraju u poslednju deonicu ušao sa osam poena razlike – 58:66.

Gosti su početkom poslednje deonice ponovo otišli na dvocifrenu razliku posle trojke Lefterisa Mancukasa (60:71), dok je Partizan odgovorio serijom 12:0, koja je pet minuta pre kraja zaključena trojkom Eksuma za prvo vođstvo Partizana posle prve deonice.

Sa četiri vezana poena Pantera Partizan dva minuta pre kraja odlazi na tri poena prednosti (80:77), ali grčki tim ubrzo sa slobodnih bacanja vraća razliku na svoju stranu (80:81).

Trojkom Nanelija 32,9 sekundi pre kraja Partizan dolazi do ključne prednosti, dok je šut za pobedu gostiju u poslednjoj sekundi promašio Ponitka.