Fudbaleri Rada pobedili su danas u Beogradu Novi Pazar sa 1:0, u utakmici 17. kola Super lige Srbije i ostvarili četvrtu pobedu u prvenstvu.

Jedini gol na stadionu na Banjici postigao je Ognjen Ožegović u 88. minutu.

Fudbaler Novog Pazara Vladimir Otašević pokušao je glavom da vrati loptu do svog golmana Miloša Budakovića ali je pogrešio, a na drugoj stativi lopta je došla do Ožegovića, koji je sproveo u mrežu.

Pre današnjeg gola Ožegovića, „građevinari“ su poslednji pogodak postigli protiv Napretka 2. novembra u Kruševcu, a poslednji gol na stadionu na Banjici, u septembru, kada je gostovao Radnički iz Kragujevca.

U prvom delu prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, igra je uglavnom bila isprekidana prekršajima. Dobru priliku u 26. Minutu imao je Novi Pazar, preko Nemanje Arsenijevića, ali je golman Branislav Danilović odbranio.

Rad je 10 minuta kasnije imao priliku kada je Ognjen Gnjatić glavom uputio loptu ka golu, ali je golman Novog Pazara Miloš Budaković lako odbranio.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Rad, kada je Aleksandar Lazevski, u 45. minutu uputio loptu iskosa sa leve strane, ali je pogodio golmana gostiju.

U drugom delu utakmice, prvi do prilike došao je Novi Pazar. Vuk Sotirović je u 59. minutu pokušao iz prekida, ali je njegov udarac izblokiran. Lopta se odbila do njega, uputio je snažan udarac ka golu Rada, ali je Danilović dobro odbranio.

Rad je 10 minuta kasnije bio u šansi kada je Branislav Milošević centrirao sa desne strane, ali Ožegović nije stigao do lopte u petercu. Nakon toga gosti su imali više loptu u posedu, a Rad se povukao. U završnici utakmice domaći su stigli do vredna tri boda, kada je Ožegović iskoristio grešku Otaševića.

Rad je i dalje poslednji na tabeli sa 14 bodova i ima dva manje od Javora, koji je odigrao bez golova sa Donjim Sremom. Novi Pazar je sedmi sa 25 bodova.