Karate klubovi iz Novog Pazara osvojili su ukupno osam medalja na Prvenstvu uže Srbije za kadete, juniore i nade u Čačku, takmičenju izbornom za državno prvenstvo koje će se u tom gradu održati 28. i 29. novembra.

Zlatno odličje osvojila je članica Jin Janga Misala Pluncević, koja je trijumfovala u konkurenciji kadetkinja težih od 54 kilograma.

Najviše medalja, pet, pripalo je takmičarima Državnog univreziteta. Najbolji je bio Dženis Ahmetović, drugoplasirani kod mlađih seniora do 60 kilograma, dok je Dino Mujanović u istoj kategoriji zauzeo treće mesto.

Bronzama su se okitili i mlađi senior Jamin Koca (-84 kg), ekipa mlađih seniora i kadetkinja Lejla Biberović (- 47 kg).

Karatisti Perfekta Edis Biberović i Amel Biberović zauzeli su treća mesta kod kadeta težih od 70 kilograma, odnosno mlađih seniora u kategoriji preko 54 kilograma.

Iz tog kluba, plasman na Prvenstvo Srbije obezbedio je i kadet Amel Tutić, koji je bio šesti u katama.