Član Atletskog kluba Novi Pazar i reprezentativac Srbije Tarik Hamidović osvojio je bronzanu medalju na Prvenstvu Balkana za mlađe juniore u Slivenu.

Hamidović je do trećeg mesta u tom bugarskom gradu došao hicem od 16 metara i 78 centimetara.

Preostalo dvoje državnih reprezentativaca iz Novog Pazara su na istom takmičenju zauzeli četvrto, odnosno peto mesto u trčanju na 1.500 metara.

Elzan Bibić je do četvrte pozicije stigao rezultatom od četiri minuta, 11 sekundi i 56 stotinki, dok je Elvedina Zornić u ženskoj konkurenciji bila peta sa četiri minuta, 51 sekundom i 29 stotinki.

Reprezentacija Srbije, koju je predvodio juniorski selektor Edin Zuković, osvojila je u Slivenu deset medalja, od čega dve zlatne, tri srebrne i pet bronzanih.