Petoro atletičara Novog Pazara ostvarili su pobede u drugom kolu Kros lige Atletskog saveza centralne Srbije (ASCS) u Smederevskoj Palanci.

Saima Murić je trijumfovala u konkurenciji devojčica rođenih 2006. godine na stazi dugoj 400 metara, Lenka Nikolić je u toj trci osvojila treće mesto, a kod 12 meseci starijih takmičarki na 500 metara slavila je Vanja Petrović.

Lidija Petrović nije imala premca u uzrastu mlađih pionirki na 800 metara, Anida Halilović je tu trku okončala na petom mestu, dok je starija pionirka Amra Terzić slavilla na deonici od 1.200 metara.

Mlađi pionir Amel Džakovac je bio drugi na 1.000 metara, Hamzi Haniću je u toj starosnoj kategoriji pripala četvrta pozicija, a Amer Suljić je trku starijih pionira na 1.500 metara završio kao drugoplasirani.

Elzan Bibić je prvi prošao kroz cilj u konkurenciji mlađih juniora na 3.000 metara, dok je treće mesto zauzeo Bojan Kovačević.

U trci starijih juniora na četiri kilometra Haris Ajdarević je došao do trećeg mesta.

Treće kolo Kros lige ASCS na programu je 21. marta u Boru.