Reprezentativac Srbije Milanko Petrović osvojio je danas 69. mesto na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju u individualnoj biatlonskoj trci na 20 kilometara, dok je zlatno odličje pripalo Francuzu Martenu Furkadu.

Furkad je trku na 20 kilometara završio za 49 minuta, 31 sekundu i sedam desetinki uz jedan promašaj na strelištu, pa je tako došao do druge zlatne medalje na Igrama u Sočiju, pošto je prethodno slavio u poteri.

Drugoplasirani Erik Lezer iz Nemačke je za Furkadom kasnio 12,2 sekundi, dok je osvajač bronzane medalje Jevgenij Garaničev iz Rusije bio 34,5 sekundi sporiji od Francuza.

Lezer nije imao nijedan promašaj, dok je Garaničev imao jednu grešku u stojećem stavu.

Petrović je 69. mestom ponovio plasman iz sprinta na 10 kilometara, a njegov zaostatak iznosio je sedam minuta, 13 sekundi i sedam stotinki. Promašio je šest meta, jednu u ležećem i pet u stojećem stavu.

Sportista iz Sjenice nastupio je i u kvalifikacijama discipline sprint slobodnim stilom u skijaškom trčanju, gde je zauzeo 63. mesto.