Aktuelni šampion poveo je u 13. minutu golom Rodrija, a prednost je udvostručio Nejtan Ake u 54. minutu. Treći gol postigao je Gabrijel Žezus u 78. minutu, a konačan rezultat postavio je Fernandinjo u trećem minutu nadoknade vremena.

Fernandinjo je sa 260 utakmica večeras postao Brazilac sa najviše odigranih mečeva u Premijer ligi. Prethodni rekord držao je Vilijan.

Siti ima 26 pobeda i prvi je na tabeli sa 83 boda, jednim bodom više od drugoplasiranog Liverpula, koji je ranije danas na Sent Džejms Parku pobedio Njukasl sa 1:0.

Norič je ispao iz Premijer lige, posle današnjeg poraza na gostovanju od Aston Vile 0:2, a Kristal Palas je kao gost pobedio Sautempton sa 2:1.

Barnli je na gostovanju bio bolji od Votforda 2:1, a Brajton je kao gost pobedio Vulverhempton sa 3:0.