Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su danas u gostima od Trabzonspora sa 1:2, u utakmici drugog kola Grupe H Lige Evropa.

Posle poraza u prvom kolu od Monaka, crveno-beli su doživeli i drugi poraz, dok je Trabzon upisao prvi trijumf.

Strelci za turski tim na današnjem meču bili su Marek Hamšik u 16. i Trezege u 68. minutu, dok je jedini gol za Zvezdu postigao Veljko Nikolić u 89. minutu.

Trabzon je bio bolji rival u prvom poluvremenu i to je materijalizovao pogotkom Hamšika u 16. minutu.

Nakon što nije sam uspeo da savlada Milana Borjana, Trezege je ni minut kasnije ušao u kazneni prostor i poslalo loptu gde je na drugoj stativi dočekao Hamšik i glavom poslao loptu u mrežu.

Stvari su se dodatno zakomplikovale za beogradski tim u 63. minutu kada je Kings Kangva zaradio drugi žuti karton, što je Trabzon iskoristio samo pet minuta kasnije. Gelor Kanga je izgubio loptu, nakon čega je Anastasios Bakasetas proigrao Trezegea, a on lepim udarcem sa desetak metara savladao Borjana.

Utešni gol za crveno-bele postigao je Nikolić u 89. minutu, posle asistencije Ibrahima Mustafe.

U drugom meču Grupe H, Ferencvaroš je u gostima pobedio Monako sa 1:0 pogotkom Balinta Večeija u 80. minutu.

Ferencvaroš je prvi na tabeli Grupe H sa svih šest bodova, Trabzon i Monako imaju po tri, dok je Crvena zvezda bez bodova.

Fudbaleri Crvene zvezde će u narednom kolu Lige Evropa dočekati Ferencvaroš, dok će Trabzon gostovati Monaku.