Najbolji teniser sveta Novak Djoković plasirao se u finale Masters turnira u Parizu, pošto je danas pobedio Poljaka Huberta Hurkača sa 3:6, 6:0, 7:6(5) i tako obezbedio završetak sezone na prvom mestu ATP liste.

Biće to sedmi put u karijeri da godinu završava na vrhu svetske rang-liste čime će postaviti novi rekord koji je do danas delio sa legendarnim Pitom Samprasom.

Srpski teniser je do pobede u svom sedmom polufinalu poslednjeg Mastersa u sezoni i treće, u isto toliko mečeva, protiv Hurkača stigao posle dva sata i 17 minuta igre.

Djoković će za šestu titulu u Parizu i 37. masters trofej igrati protiv pobednika drugog polufinala u kojem se sastaju Rus Danil Medvedev i Nemac Aleksander Zverev.

Pobednik prvog seta rešen je u osmom gemu kada je Hurkač iskoristio nekoliko grešaka nervoznog Djokovića i oduzeo mu servis. Imao je Djoković u narednom gemu jednu šansu da produži set, ali nije uspeo, pa je Poljak poveo sa 1:0.

Djoković je podigao nivo igre u drugom setu koji je dobio izgubljenog gema za nepunih pola sata igre.

I u trećem setu je Djoković prvi stigao do brejka, poveo je sa 4:1, ali se Hurkač nije predavao pa je uspeo da vrati brejk i izjednači na 4:4.

Djoković je pri rezultatu 5:4 imao meč loptu na servis Hurkača, ali se Poljak spasio i došao do 5:5. Medjutim, 17 minuta kasnije nije to uspeo kada je Djoković u taj-brejku iskoristio drugu meč loptu za plasman u novo finale Pariza.