Oni su takođe negodovali zbog najave da će morati da potpišu sporazum kojim će se odreći tužbi za zaostale plate i zapitali se šta će biti sa njihovim potraživanjima u slučaju da im grad isplati samo jednu ili dve godišnje rate, od ukupno četiri, koliko je najavljeno.

Nekadašnji radnik “Vulkana” Slaviša Lazić rekao je da neće potpisati sporazum sa gradom o isplati plata jer ne želi da se odrekne naplate sudskih troškova i troškova advokata.

“Te troškove moraćemo mi sami da platimo i šta bi nam onda ostalo? Ništa. Nije u redu i što planiraju da se plate radnika umanje za 10.000 i 21.300 dinara koje su radnici dobili 2016. godine i 2017. godine kao socijalnu pomoć”, rekao je Lazić.

Radosav Spaić kazao je da su kamate na zaostale zarade nalaze u sudskim presudama koje je doneo Osnovni sud, a potvrdio Privredni sud.

“Ukoliko nam skinete kamate, a mi na to ne pristajemo, onda se ništa nismo dogovorili”, istakao je Spaić.

Nekadašnji radnik Elektronske industrije u Nišu Zoran Momirović kazao je da će pristati da potpiše sporazum sa gradom i da će uzeti ponuđene zaostale zarade, bez obzira da li će isplata biti sa kamatom ili bez kamate.

“Ja sam se oprostio od tih para, pa sad šta nam daju, daju. Penzija mi je vrlo mala, šta god da mi isplate biće mi od koristi”, izjavio je Momirović.

Inženjer hemije nekada zaposlen u Elektronskoj industriji Radiša Spasić rekao je na skupu da je prihvatljiva ponuda grada da se radnicima isplati na osnovu neisplaćenih plata, minimalna plata pomnožena brojem meseci za koje zaradu potražuju.

On je radnicima predložio da formiraju tim ljudi koji će doći naredne nedelje  u kabinet gradonačelnika na pregovore o isplati plata.

Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović juče je najavio da će oko 6.000 radnika dobiti neisplaćene plate, a za tu namenu iz budžeta grada biće izdvojena 2,1 milijarda dinara.

Komentari (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *